کد مطلب: 13712 تعداد بازدید: ۸۵۳

شاد کردن دل رهبر ...

دوشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۳
هرجاي اين عالم و در هر حرفه‌اي كه باشي، مي‌تواني دل امامت را شاد كني. خوشا به سعادت آنها كه با علم و عمل دل نايب امام زمان را شاد كرده‌اند. ازخودم مي‌پرسم: آيا توانسته‌ام به اندازه‌ ذره‌اي، باري از دوش وليّم بردام. نامم طلبه است و طالب علم هستم. بايد علم را در هر جا هست بيابم وعملي كنم؛ بايد رشد كنم؛ اما راهش چيست؟ رهبرم در بياناتش در بازدید از نمایشگاه دستاوردهاى فناورى نانو فرموده‌اند چه بايد كرد:
هرجاي اين عالم  و در هر حرفه‌اي كه باشي، مي‌تواني دل امامت را شاد كني.
خوشا به سعادت آنها كه با علم و عمل دل نايب امام زمان را شاد كرده‌اند.
ازخودم مي‌پرسم: آيا توانسته‌ام به اندازه‌ ذره‌اي، باري از دوش وليّم بردام. نامم طلبه است و طالب علم هستم. بايد علم را در هر جا هست بيابم وعملي كنم؛ بايد رشد كنم؛ اما راهش چيست؟
رهبرم در بياناتش در بازدید از نمایشگاه دستاوردهاى فناورى نانو فرموده‌اند چه بايد كرد:

 امروز روز بسیار خوب و مطلوبى بود براى من به‌خاطر مشاهده‌ى کار برجسته‌اى که در زمینه‌ى فنّاورى نانو بحمدالله در کشور شکل گرفته و پیش میرود.
خداى متعال را شکر می‌گزاریم که یک‌چنین اتّفاقى افتاده؛ مهم این است که شما ببینید عوامل این پیشرفت جهشى چه بوده است، این عوامل را بایستى نگه دارید؛ وجود برنامه خوب، ثبات در مدیریّت، اهتمام به فرهنگ‌سازى و گفتمان‌سازي. این‌چیزى که اخیراً من دیدم که این جوانهاى دانش‌آموز دنبال این کار هستند و دارند این مسئله را در حدّى که از توانایى‌هاى معمول دانش‌آموزهاى ما بالاتر است دنبال می‌کنند یا براى بخشهاى مختلف کارهایى انجام گرفته، این گفتمان‌سازى است؛ این گفتمان‌سازى خیلى مهمّ است. یعنى در کشور این فکر، این گفتمان، این اندیشه به‌وجود بیاید که باید مسئله‌ نانو را دنبال کرد. خب، نانو خیلى مهم است؛ نمی‌خواهیم بگوییم از همه‌ مسائل کشور، از همه‌ مسائل فنّى مهم‌تر و بالاتر است؛ نه، [ امّا] یکى از مسائل مهم پیشرفت علمى و فنّى کشور است؛ ما این را الگو قرار بدهیم براى کارهاى گوناگونمان و همین عوامل پیشرفت را که به بعضى از آنها اشاره کردم، حفظ کنیم؛ یعنى برنامه را روزبه‌روز تکمیل کنیم. موفّقیّتها ما را غرّه نکند؛ این خیلى مهم است.

(بیانات رهبر انقلاب در بازدید از نمایشگاه دستاوردهاى فناورى نانو ۱۳۹۳/۱۱/۱۱)
http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=28830

دوست توانمند و مهربانم بيا با هم يكي شويم؛ بيا با هم، با داشتن برنامه خوب، ثبات در مدیریّت، اهتمام به فرهنگ‌سازى و گفتمان‌سازي براي ظهورتلاش كنيم. اگرمن و تو خوب درس بخوانيم و وخوب آن را اجرا كنيم، يك قدم به ظهور نزديك مي‌شويم. دلت نمي‌خواهد نامت در ميان كساني باشد كه دل امامشان را شاد كرده‌اند. كار سختي نيست خوب درس‌خواندن...
 
(لیلا مهدوی نیا،1393/11/11)